time: CETApril 09
  ENGLAND: Barclays Premiershipstanding 
12:45 FT Wolves 0 : 3 Everton h2h
15:00 FT Blackburn 1 : 1 Birmingham h2h
15:00 FT Bolton 3 : 0 West Ham h2h
15:00 FT Chelsea 1 : 0 Wigan h2h
15:00 FT Manchester Utd 2 : 0 Fulham h2h
15:00 FT Sunderland 2 : 3 West Brom h2h
15:00 FT Tottenham 3 : 2 Stoke City h2h

  ENGLAND: Championshipstanding 
15:00 FT Barnsley 4 : 2 Bristol City h2h
15:00 FT Derby County 2 : 2 Coventry h2h
15:00 FT Doncaster R 1 : 3 Cardiff City h2h
15:00 FT Ipswich Town 2 : 1 Crystal Palace h2h
15:00 FT Leicester City 4 : 0 Burnley h2h
15:00 FT Millwall 3 : 2 Leeds h2h
15:00 FT Nottm Forest 3 : 4 Reading h2h
15:00 FT Portsmouth 1 : 1 Preston NE h2h
15:00 FT Scunthorpe Utd 4 : 1 QPR h2h
15:00 FT Sheffield Utd 1 : 2 Middlesbrough h2h
15:00 FT Watford 1 : 2 Hull City h2h
17:20 84 Swansea 2 : 0 Norwich h2h

  ENGLAND: League Onestanding 
15:00 FT Bournemouth 1 : 2 Tranmere Rovers h2h
15:00 FT Brentford 0 : 1 Swindon Town h2h
15:00 FT Brighton 2 : 0 Sheffield Wed h2h
15:00 FT Bristol Rovers 0 : 2 Exeter h2h
15:00 FT Colchester 1 : 0 Rochdale h2h
15:00 FT Dag & Red 3 : 1 Notts County h2h
15:00 FT Hartlepool 3 : 1 Yeovil T. h2h
15:00 FT Huddersfield 1 : 1 Peterborough United h2h
15:00 FT Leyton Orient 0 : 2 Southampton h2h
15:00 FT MK Dons 3 : 2 Carlisle h2h
15:00 FT Oldham Athletic 0 : 0 Charlton Athletic h2h
15:00 FT Plymouth 2 : 0 Walsall h2h

  ENGLAND: League Twostanding 
15:00 FT Aldershot 3 : 0 Shrewsbury h2h
15:00 FT Barnet 2 : 1 Crewe h2h
15:00 FT Bradford 0 : 3 Torquay h2h
15:00 FT Cheltenham Town 1 : 1 Rotherham h2h
15:00 FT Hereford 3 : 0 Chesterfield h2h
15:00 FT Lincoln City 0 : 4 Gillingham h2h
15:00 FT Morecambe 2 : 1 Burton Albion h2h
15:00 FT Northampton 2 : 4 Bury h2h
15:00 FT Oxford United 2 : 2 Wycombe Wanderers h2h
15:00 FT Port Vale 1 : 1 Southend Utd h2h
15:00 FT Stockport 2 : 2 Stevenage h2h

  ENGLAND: Blue Square Premierstanding 
15:00 FT Barrow 5 : 0 Kettering h2h
15:00 FT Cambridge United 1 : 2 Wimbledon h2h
15:00 FT Darlington 3 : 1 Bath h2h
15:00 FT Eastbourne Borough 0 : 6 Fleetwood T. h2h
15:00 FT Forest Green 1 : 0 Altrincham h2h
15:00 FT Gateshead 2 : 0 Histon h2h
15:00 FT Grimsby 3 : 3 Kidderminster h2h
15:00 FT Hayes & Yeading 4 : 0 Mansfield Town h2h
15:00 FT Luton 6 : 0 Southport h2h
15:00 FT Rushden/D'monds 2 : 2 Wrexham h2h
15:00 FT Tamworth 0 : 3 Crawley Town h2h
15:00 FT York City 2 : 1 Newport h2h

  ITALY: Serie Astanding 
17:00 FT Inter 2 : 0 Chievo h2h
19:45 Udinese - : - Roma h2h

  ITALY: Serie Bstanding 
14:00 FT Albinoleffe 1 : 2 Torino h2h
14:00 FT Ascoli 0 : 0 Sassuolo h2h
14:00 FT Crotone 4 : 1 Frosinone h2h
14:00 FT Padova 3 : 1 Portogruaro h2h
14:00 FT Piacenza 0 : 2 Pescara h2h
14:00 FT Reggina 0 : 1 Cittadella h2h
14:00 FT Siena 2 : 0 Vicenza h2h
14:00 FT Triestina 0 : 0 Livorno h2h
14:00 FT Varese 3 : 1 Grosseto h2h

  SPAIN: Primera Divisionstanding 
17:00 FT Athletic 0 : 3 Real Madrid h2h
19:00 3 Barcelona 0 : 0 Almeria h2h
21:00 Mallorca - : - Sevilla h2h

  SPAIN: Liga Adelantestanding 
15:00 FT Celta 1 : 2 Valladolid h2h
17:00 FT Elche 1 : 0 Gimnastic h2h
17:00 FT FC Cartagena 1 : 3 Recreativo Huelva h2h
17:00 FT Rayo Vallecano 3 : 3 Albacete h2h
17:00 FT Tenerife 0 : 1 Huesca h2h

  GERMANY: Bundesligastanding 
14:30 FT Freiburg 3 : 2 Hoffenheim h2h
14:30 FT Hamburger 1 : 1 Borussia D. h2h
14:30 FT Hannover 2 : 0 Mainz h2h
14:30 FT Nurnberg 1 : 1 Bayern h2h
14:30 FT Schalke 04 1 : 0 Wolfsburg h2h
17:30 74 Stuttgart 2 : 2 Kaiserslautern h2h

  GERMANY: 2. Bundesligastanding 
12:00 FT 1860 Munchen 4 : 0 Energie h2h
12:00 FT Oberhausen 1 : 2 Fortuna Dusseldorf h2h

  GERMANY: 3. Ligastanding 
13:00 FT Aalen 0 : 0 Sandhausen h2h
13:00 FT Ahlen 2 : 0 Bayern Am h2h
13:00 FT Babelsberg 03 2 : 0 Kickers Offenbach h2h
13:00 FT Burghausen 3 : 4 Stuttgart Am h2h
13:00 FT Erfurt 1 : 2 Saarbrucken h2h
13:00 FT Hansa 1 : 0 Dynamo Dresden h2h
13:00 FT Koblenz 4 : 0 Heidenheim h2h
13:00 FT Regensburg 0 : 0 Wehen h2h
13:00 FT Werder Am 0 : 0 Carl Zeiss Jena h2h

  GERMANY: Regionalliga Nordstanding 
13:00 FT Cottbus Am. 1 : 1 Hamburger Am h2h
13:00 FT Hertha Am 3 : 1 Wilhelmshaven h2h
13:00 FT Lubeck 5 : 0 Turkiyemspor Berlin h2h

  GERMANY: Regionalliga Sudstanding 
13:00 FT Eintracht Frankfurt Am 4 : 3 Wormatia Worms h2h
13:00 FT Karlsruher Am 1 : 2 Pfullendorf h2h
18:00 Canc SpVgg Weiden 0 : 0 FSV Frankfurt II h2h
18:00 Canc Ulm 0 : 0 Stuttgarter Kickers h2h

  GERMANY: Regionalliga Weststanding 
13:00 FT Borussia D. Am 1 : 1 Sportfreunde Lotte h2h
13:00 FT Fortuna Dusseldorf II 2 : 5 Mainz 05 Am h2h
13:00 FT Verl 1 : 0 Elversberg h2h
13:00 FT Wuppertaler 3 : 4 Bayer Leverkusen Am h2h
14:00 FT Bielefeld Am 1 : 2 Schalke Am h2h
14:00 FT Kaiserslautern Am 1 : 1 Homburg h2h

  FRANCE: Ligue 1standing 
18:00 48 Auxerre 1 : 1 Saint-Etienne h2h
18:00 HT Bordeaux 0 : 0 Arles h2h
18:00 47 Caen 0 : 1 Paris Saint Germain h2h
18:00 HT Lorient 1 : 1 Sochaux h2h
18:00 HT Monaco 1 : 0 Lille h2h
18:00 HT Valenciennes 1 : 0 Nancy h2h
20:00 Brest - : - Rennes h2h

  FRANCE: Championnat Nationalstanding 
15:00 FT Plabennec 0 : 3 Bastia h2h
17:00 FT Creteil 1 : 0 Bayonne h2h
17:00 Pst Gueugnon ? : ? Colmar h2h
17:00 FT Pacy sur Eure 1 : 0 Cannes h2h
18:00 HT Frejus 0 : 0 Guingamp h2h
19:00 1 Alfortville 0 : 0 Strasbourg h2h
19:00 1 Beauvais 0 : 0 Niort h2h

  SCOTLAND: Premier Leaguestanding 
15:00 FT Aberdeen 0 : 1 Hibernian h2h
15:00 FT Celtic 1 : 0 St. Mirren h2h
15:00 FT Dundee United 2 : 0 St. Johnstone h2h
15:00 FT Hearts 0 : 0 Motherwell h2h
15:00 FT Kilmarnock 1 : 1 Inverness C.T h2h

  SCOTLAND: Division 1standing 
15:00 FT Falkirk 2 : 3 Partick Thistle h2h
15:00 FT Raith Rovers 2 : 2 Cowdenbeath h2h

  SCOTLAND: Division 2standing 
15:00 FT Alloa Athletic 1 : 0 Airdrie h2h
15:00 FT Ayr United 3 : 1 Forfar Athletic h2h
15:00 FT Brechin City 1 : 3 East Fife h2h
15:00 FT Dumbarton 5 : 2 Peterhead h2h
15:00 FT Stenhousemuir 0 : 3 Livingston h2h

  SCOTLAND: Division 3standing 
15:00 FT Albion Rovers 0 : 0 Annan Athletic h2h
15:00 FT Berwick 0 : 1 Montrose h2h
15:00 FT Clyde 0 : 3 Arbroath h2h
15:00 FT Queen's Park 1 : 0 Elgin City h2h
15:00 FT Stranraer 2 : 0 East Stirling h2h

  PORTUGAL: Liga Sagresstanding 
20:15 Sporting - : - Academica h2h

  PORTUGAL: Liga de Honrastanding 
17:00 FT Leixoes 1 : 1 Estoril h2h

  NETHERLANDS: Eredivisiestanding 
17:45 60 VV Venlo 0 : 2 NEC GOAL !!!
18:45 17 ADO Den Haag 0 : 0 Vitesse h2h
18:45 16 Excelsior 0 : 0 De Graafschap h2h
19:45 Willem II - : - Heracles Almelo h2h

  NETHERLANDS: Jupiler Leaguestanding 
18:30 31 Eindhoven 0 : 1 Sparta Rotterdam h2h

  BELGIUM: Jupiler League 
19:00 1 Charleroi 0 : 0 Eupen
19:00 1 Kortrijk 0 : 0 Germinal Beerschot
19:00 1 Lokeren 0 : 0 Gent
19:00 1 Sint-Truiden 0 : 0 Cercle Brugge

  BELGIUM: EXQI Leaguestanding 
19:00 1 Antwerp 0 : 0 Standard Wetteren h2h
19:00 1 Dender EH 0 : 0 Boussu Dour Borinage h2h
19:00 1 KVSK United 0 : 0 FC Brussels h2h
19:00 1 Mons 0 : 0 KSK Heist h2h
19:00 1 RC Tournai 0 : 0 CS Vise h2h
19:00 1 Roeselare 0 : 0 Tubize h2h
19:00 1 Tienen 0 : 0 Oostende h2h
19:00 1 Turnhout 0 : 0 Rupel Boom h2h
19:00 1 Waasland 0 : 0 Oud-Heverlee h2h

  ALBANIA: Kategoria Superiorestanding 
15:00 FT Flamurtari 1 : 0 Kastrioti h2h
18:00 49 Skenderbeu 1 : 0 Shkumbini h2h

  ARMENIA: Premier Leaguestanding 
12:00 FT Ararat 0 : 1 Gandzasar h2h
12:00 FT Mika 3 : 2 Impuls h2h

  AUSTRIA: tipp3-Bundesligastanding 
15:00 FT Salzburg 0 : 1 LASK Linz h2h
17:30 77 Innsbruck 1 : 0 Wiener Neustadt h2h
17:30 77 Mattersburg 2 : 2 Ried h2h
17:30 77 Rapid 0 : 2 Sturm h2h

  AZERBAIJAN: Supreme League 
11:00 FT Simurq 1 : 2 MOIK h2h
11:00 FT Turan Tovuz 0 : 2 FK Qabala h2h
13:00 FT Inter Baku 1 : 1 Neftchi Baku h2h

  BOSNIA and HERZEGOVINA: Premier Ligastanding 
15:00 Ssp Buducnost Banovici 0 : 0 Zrinjski h2h
15:00 FT FK Zvijezda 0 : 0 Velez M. h2h
15:00 FT Leotar 1 : 3 Sloboda h2h
15:00 FT Rudar Prijedor 2 : 2 Slavija h2h
15:00 FT Travnik 6 : 0 Drina Zvornik h2h
18:30 32 Borac BL 1 : 0 Sarajevo h2h

  BULGARIA: A PFGstanding 
13:00 FT Cherno More 5 : 0 Vidima-Rakovski h2h
19:00 1 Kaliakra 0 : 0 Beroe h2h

  CROATIA: HNL Ozujskostanding 
15:00 FT Dragovoljac 0 : 0 Slaven Belupo h2h
17:00 FT Dinamo Zagreb 1 : 0 NK Lokomotiva h2h
17:00 FT Karlovac 0 : 0 Cibalia h2h
17:00 FT Rijeka 1 : 1 Zagreb h2h
17:00 FT Rnk Split 2 : 0 NK Istra 1961 h2h
17:00 FT Zadar 1 : 1 Osijek h2h
19:10 Varteks - : - Hajduk Split h2h

  CYPRUS: 1. Divisionstanding 
14:00 FT Apollon Limassol 5 : 1 Olympiakos Nicosia h2h
14:00 FT E.N.P. Paralimni 2 : 3 AEL h2h
16:00 FT Alki Larnaka 1 : 3 AEP Paphos h2h
16:00 FT Ethnikos Achnas 0 : 1 Ermis Aradippou h2h

  CZECH REP.: Gambrinus Ligastanding 
15:00 FT Liberec 3 : 0 Olomouc h2h
17:00 FT Slovacko 2 : 0 Pribram h2h
18:00 HT Teplice 1 : 1 Boleslav h2h

  CZECH REP.: Druha Leaguestanding 
09:15 FT Sparta Prague B 4 : 1 Caslav h2h
09:15 FT Trinec 2 : 0 Kladno h2h
15:00 FT FC Vlasim 1 : 0 Slovan Varnsdorf h2h
15:00 FT Most 1 : 1 Dukla Praha h2h

  DENMARK: SAS Ligaenstanding 
14:00 FT FC Kobenhavn 3 : 1 Randers FC h2h
16:00 FT Silkeborg 1 : 0 Midtjylland h2h

  DENMARK: Viasat Sport Divisionenstanding 
13:45 FT Bronshoj 3 : 2 Vejle h2h
14:00 FT Hobro 1 : 3 Koge h2h

  ESTONIA: Meistriliigastanding 
12:00 FT Nomme Kalju 1 : 2 Kalev Sillamae h2h
15:00 FT Flora 6 : 0 Ajax Lasnamae h2h
15:00 FT JK Trans 3 : 0 Flora Paide h2h
15:00 FT Tartu JK Maag Tammeka 0 : 5 Levadia T h2h
15:00 FT Viljandi Tulevik 2 : 0 Kuressaare h2h

  FINLAND: Suomen Cup 
11:00 FT PK-35 2 : 0 Hameenlinna
12:00 Pen JIPPO 0 : 0 JBK Pietarsaari
13:30 AET GBK 3 : 1 MaPS Masku
16:15 FT ViPa 1 : 4 Jaro
18:00 49 Gnistan 2 : 0 Sudet

  GREECE: Football Leaguestanding 
13:00 FT Panthrakikos 1 : 1 Panaitolikos h2h

  HUNGARY: Borsodi Ligastanding 
14:00 FT Siofok 1 : 1 Ferencvaros h2h
15:00 FT Kecskemeti TE 0 : 1 Lombard-Papa h2h
16:00 FT Paks 2 : 3 Kaposvar h2h
16:30 FT Gyor 4 : 2 Szolnok h2h
16:30 FT Honved 3 : 1 Haladas h2h

  IRELAND: Premier Divisionstanding 
19:45 Sligo Rovers - : - St Patrick's h2h

  IRELAND: 1 divisionstanding 
19:30 Athlone Town - : - Shelbourne h2h

  ISRAEL: Ligat Alstanding 
15:00 FT Maccabi Petah Tikva 2 : 2 Maccabi T-A h2h
17:00 FT Ashdod SC 0 : 0 Hapoel Haifa h2h
17:00 FT Beitar Jerusalem 2 : 0 Hapoel Acre FC h2h
17:00 FT Bnei Sakhnin 2 : 0 Hapoel Ashkelon h2h
17:00 FT Hapoel Beer Sheva 0 : 2 Maccabi Netanya h2h
17:30 74 Hapoel Tel Aviv 0 : 0 Bnei Yehuda h2h

  ISRAEL: Liga Leumitstanding 
17:00 FT Hapoel Kfar Saba 1 : 0 Maccabi Beer Sheva h2h
17:00 FT Maccabi Ironi Jatt Al-Ahli 0 : 1 Ironi Nir Ramat HaSharon h2h

  KAZAKHSTAN: Premier Leaguestanding 
10:00 FT Irtish 4 : 1 Kaisar h2h
10:00 FT Lokomotiv Astana 2 : 0 Vostok h2h
10:00 FT Tobol 3 : 1 Kairat h2h
11:00 FT Zhetysu 2 : 0 Atyrau h2h
12:00 FT Ordabasy 1 : 0 Shakhter Karaganda h2h
12:00 FT Taraz 0 : 2 Aktobe h2h

  LATVIA: Virsligastanding 
15:00 FT Daugava D 2 : 0 JFK Olimps h2h

  LITHUANIA: A Lygastanding 
11:00 FT Klaipeda 0 : 2 Suduva h2h
12:00 FT Kaunas 0 : 1 Dainava h2h
15:00 FT Banga 1 : 1 Tauras h2h

  LUXEMBOURG: Fortis Leaguestanding 
16:00 FT Jeunesse Esch 1 : 0 Dudelange h2h
18:00 49 Etzella 0 : 0 Wiltz 71 h2h

  FYR MACEDONIA: Prva ligastanding 
15:00 FT Metalurg Skopje 2 : 1 FK Skopje h2h
15:00 FT Rabotnicki 1 : 2 Pelister h2h
15:00 Pst Shkendija ? : ? Sileks h2h
15:00 FT Teteks 0 : 2 Bregalnica h2h
15:00 FT Turnovo 0 : 0 Napredok h2h

  MALTA: Premier Division 
14:00 FT Qormi FC 2 : 2 Vittoriosa Stars
16:00 FT Floriana FC 1 : 1 Marsaxlokk

  MOLDOVA: Divizia Nationalastanding 
13:00 FT Nistru 1 : 0 Academica K h2h

  MONTENEGRO: 1. Divisionstanding 
14:30 FT Bar 0 : 1 Sutjeska Niksic h2h
14:30 FT Decic Tuzi 3 : 0 Zeta h2h
14:30 FT Grbalj Radanovici 1 : 0 Buducnost h2h
14:30 FT Lovcen Cetinje 0 : 1 Mogren Budva h2h
14:30 FT Mladost Podgorica 0 : 1 Mornar h2h
14:30 FT OFK Petrovac 0 : 1 Rudar Pljevlja h2h

  NORWAY: Tippeligaenstanding 
15:00 FT SK Brann 0 : 1 Fredrikstad h2h

  POLAND: Orange Ekstraklasastanding 
13:45 FT Ruch Chorzow 0 : 2 Polonia Bytom h2h
16:00 FT Cracovia 3 : 0 Lechia Gdansk h2h
17:15 84 Legia 1 : 1 Zaglebie L h2h
18:15 45 Slask 0 : 0 Widzew h2h

  POLAND: I Ligastanding 
15:00 FT Flota Swinoujscie 1 : 0 Warta Poznan h2h
15:00 FT Odra 1 : 3 GKP Gorzow Wielkopolski h2h
17:00 FT KSZO Ostrowiec 0 : 0 Gornik Leczna h2h
18:00 HT Gornik Polkowice 2 : 0 Kolejarz Stroze h2h
19:15 Pogon Szczecin - : - Piast Gliwice h2h

  ROMANIA: Liga 1standing 
13:00 FT Unirea 0 : 3 Otelul h2h
15:00 FT Vaslui 2 : 0 Dinamo B h2h
17:00 FT Brasov 0 : 1 Gloria Bistrita h2h
19:00 1 Universitatea Cluj 0 : 0 Gaz Metan Medias h2h

  RUSSIA: Premier Leaguestanding 
11:00 FT Kr. Sovetov 1 : 0 Lokomotiv h2h
13:15 FT FK Krasnodar 1 : 0 Amkar h2h
15:30 FT Dinamo 1 : 0 Kuban h2h

  RUSSIA: Premier-Liga Reservesstanding 
09:00 FT Zenit-D 0 : 0 CSKA-D h2h
11:00 FT Spartak-D 7 : 0 Terek-D h2h
12:00 FT Rubin-D 4 : 2 Spartak Nalchik-D h2h
13:00 FT Rostov-D 1 : 0 Volga-D h2h

  SERBIA: Super Ligastanding 
14:30 FT Borac 1 : 0 Hajduk Kula h2h
14:30 FT BSK Borca 4 : 0 Indjija h2h
14:30 FT Jagodina 0 : 1 Javor h2h
14:30 FT Sartid 1 : 0 FK Metalac h2h
14:30 FT Vojvodina 3 : 1 Sevojna h2h

  SLOVAKIA: Super Ligastanding 
14:30 FT Banska Bystrica 0 : 0 Zilina h2h
16:30 FT FK Senica 0 : 0 Dubnica h2h
16:30 FT Nitra 1 : 0 Kosice h2h
16:30 FT Slovan 1 : 0 Zlate Moravce h2h
16:30 FT Spartak Trnava 2 : 1 Tatran Presov h2h

  SLOVENIA: PrvaLiga Telekomstanding 
15:30 FT Primorje 0 : 1 Publikum Celje h2h
16:00 FT Koper 4 : 1 Nafta h2h
17:00 FT Rudar Velenje 0 : 1 Gorica h2h
19:15 Domzale - : - Maribor h2h

  SWEDEN: Allsvenskanstanding 
13:00 FT Gefle 2 : 0 IFK Norrkoping h2h
15:00 FT GAIS 4 : 0 Trelleborg h2h

  SWEDEN: Superettanstanding 
15:00 FT Brommapojkarna 1 : 1 Jonkoping S. h2h
15:00 FT Oster 2 : 1 Sundsvall h2h

  SWITZERLAND: Super Leaguestanding 
16:45 FT Bellinzona 1 : 1 Thun h2h
16:45 FT Luzern 0 : 1 Sion h2h

  SWITZERLAND: Challenge Leaguestanding 
16:30 FT Locarno 3 : 0 Kriens h2h
16:30 FT Stade Nyonnais 1 : 1 FC Biel h2h
16:30 FT Wil 1 : 0 Aarau h2h
17:00 FT Lausanne 0 : 2 Servette h2h
17:00 FT Winterthur 0 : 0 Schaffhausen h2h
18:30 32 Lugano 1 : 0 Yverdon h2h

  TURKEY: Super Ligstanding 
12:00 FT Bucaspor 2 : 1 Karabukspor h2h
14:00 FT Konyaspor 0 : 0 Manisaspor h2h
17:00 FT Eskisehirspor 1 : 3 Fenerbahce h2h

  TURKEY: Bank Asya 1. Ligstanding 
12:00 FT Denizlispor 0 : 1 Samsunspor h2h

  TURKEY: 2. Lig - Beyazstanding 
12:30 FT Hacettepe Spor Kulubu 1 : 3 Goztepe h2h

  UKRAINE: Premier Leaguestanding 
13:00 FT Sevastopol 4 : 1 Volyn h2h
15:00 FT Dnipro 2 : 0 Vorskla h2h
15:00 FT Shakhtar D 0 : 1 Obolon h2h
17:00 FT Arsenal Kyiv 1 : 2 Tavriya h2h

  UKRAINE: Persha Ligastanding 
12:00 FT Feniks Illichovets 0 : 3 Naftovik-Ukrnafta h2h
13:00 FT Lviv 1 : 1 Dnister h2h
13:00 FT Stal A 1 : 0 Krimteplica h2h
13:00 FT Zirka 4 : 0 Zakarpattya h2h
14:00 FT Titan Armyansk 0 : 1 Energetik h2h
15:00 FT Alexandria 1 : 0 Bukovyna Chernivtsi h2h

  WALES: Premier League 
14:30 FT Newtown 2 : 1 Bala Town
14:30 FT Prestatyn Town FC 2 : 0 Port Talbot

  ARGENTINA: Torneo Clausurastanding 
18:00 HT Colon 0 : 1 Olimpo h2h
20:10 Arsenal S - : - Quilmes h2h
22:20 Huracan - : - Racing h2h

April 10
  ARGENTINA: Torneo Clausurastanding 
00:20 River Plate - : - Banfield h2h

April 09
  ARGENTINA: Nacional Bstanding 
19:05 Dep. Merlo - : - Rosario Central h2h
19:30 Chacarita Juniors - : - San Martin h2h
19:30 Comodoro Rivadavia - : - Patronato de Parana h2h
20:00 Independiente Rivadavia - : - Belgrano de Cordoba h2h
21:30 Tiro Federal - : - Aldosivi h2h
22:05 Ferro Carril Oeste - : - Atletico Rafaela h2h

April 10
  ARGENTINA: Nacional Bstanding 
01:00 Boca Unidos - : - San Martin SJ h2h

April 09
  BOLIVIA: Aperturastanding 
16:30 The Strongest - : - Nacional Potosi h2h
21:00 Real Mamore - : - Guabira Santa Cruz h2h

  BRASIL: Paulista A1standing 
20:00 Mirassol - : - Ituano h2h
20:00 Mogi Mirim - : - Botafogo h2h
20:00 Sao Bernardo - : - Santo Andre h2h
22:30 Palmeiras - : - Gremio Barueri h2h
22:30 Paulista - : - Portuguesa h2h

  CHILE: Aperturastanding 
19:30 Palestino - : - Union La Calera h2h
22:00 Huachipato - : - Audax Italiano h2h
23:30 Colo Colo - : - La Serena h2h

April 10
  CHILE: Aperturastanding 
02:00 Deportivo Iquiue - : - Universidad de Chile h2h

April 09
  COLOMBIA: Aperturastanding 
21:00 Millonarios - : - Deportes Quindio h2h
21:30 Real Cartagena - : - Deportes Tolima h2h

April 10
  COLOMBIA: Aperturastanding 
00:20 Boyaco Chico - : - Atletico Nacional h2h
02:30 Deportivo Cali - : - Deportes Pereira h2h

  ECUADOR: Serie A, Aperturastanding 
01:00 Deportivo Quito - : - LDU-Quito h2h
01:30 LDU Loja - : - Manta h2h

April 09
  EL SALVADOR: Clausurastanding 
22:00 Vista Hermosa - : - Atletico Marte h2h

April 10
  EL SALVADOR: Clausurastanding 
01:30 FAS - : - Atletico Balboa h2h
01:30 Isidro Metapan - : - Once Municipal h2h

April 09
  GUATEMALA: Liga Nacional, Clausurastanding 
19:00 1 Marquense 0 : 0 Deportivo Malacateco h2h
22:00 CSD Comunicaciones - : - Xelaju Mario Camposeco h2h

April 10
  GUATEMALA: Liga Nacional, Clausurastanding 
03:00 Suchitepequez - : - Heredia h2h

April 09
  HONDURAS: Liga Nacional, Clausurastanding 
22:30 CD Victoria - : - CD Necaxa h2h

April 10
  HONDURAS: Liga Nacional, Clausurastanding 
02:30 CD Marathon - : - CD Olimpia h2h

April 09
  MEXICO: Clausurastanding 
23:00 Cruz Azul - : - Morelia h2h
23:00 Monterrey - : - Santos Laguna h2h

April 10
  MEXICO: Clausurastanding 
01:00 Pachuca - : - Jaguares h2h
01:00 San Luis - : - Necaxa h2h
03:00 Atlante - : - Atlas h2h

April 09
  PARAGUAY: Division Profesional - Aperturastanding 
20:30 Nacional Asuncion - : - Guarani h2h
22:40 Libertad - : - Sol de America h2h
22:40 Olimpia - : - Independiente FBC h2h

  URUGUAY: Clausurastanding 
20:30 Cerro M. - : - Miramar h2h
20:30 Danubio - : - Penarol h2h
20:30 Fenix - : - Wanderers h2h

  USA: Major League Soccerstanding 
21:00 Seattle Sounders - : - Chicago Fire h2h

April 10
  USA: Major League Soccerstanding 
00:00 Philadelphia Union - : - New York Red Bulls h2h
00:30 D.C. United - : - Los Angeles Galaxy h2h
00:30 New England Revolution - : - Real Salt Lake h2h
03:30 CD Chivas - : - Columbus Crew h2h
03:30 San Jose Earthquakes - : - Toronto FC h2h

April 09
  VENEZUELA: Primera Division - Clausurastanding 
23:30 Mineros - : - Estudiantes de Merida h2h

  CHINA: Jia Astanding 
08:30 FT Chengdu Blades 0 : 0 Dalian Haichang h2h
08:30 FT Qingdao Jonoon 1 : 0 Jiangsu Shuntian h2h
08:40 FT Nanchang Bayi 1 : 1 Guangzhou Pharmaceutical h2h
08:45 FT Henan Siwu 0 : 0 Tianjin Taida h2h

  QATAR: Stars Leaguestanding 
16:30 FT Al Arabi SC Doha 1 : 0 Al Sailiya SC h2h
18:30 31 Al Wakra SC 0 : 0 Al Khuraitiat SC h2h

  JAPAN: J-Leaguestanding 
05:00 Pst Shimizu S-Pulse ? : ? Albirex Niigata h2h
05:00 Pst Vissel Kobe ? : ? Cerezo Osaka h2h
07:00 Pst Kawasaki Frontale ? : ? Kashiwa Reysol h2h
08:00 Pst Sanfrecce Hiroshima ? : ? Avispa Fukuoka h2h
11:00 Pst Omiya Ardija ? : ? Yokohama F.Marinos h2h

  THAILAND: Premier Leaguestanding 
12:00 FT Royal Thai Army 1 : 0 BEC Tero Sasana h2h
12:00 FT Samut Songkhram 0 : 1 Pattaya United h2h
12:00 FT Siam Navy 0 : 3 Muang Thong United h2h
12:00 FT Sriracha FC 1 : 2 Chonburi FC h2h

  JORDAN: League 1standing 
15:00 FT Al Ahly 0 : 3 Al-Baqa'a h2h
15:00 NIY Al-Arabi 0 : 0 Al-Yarmouk h2h
17:00 NIY Kfarsoum 0 : 0 Shabab EH h2h
17:00 FT Mansheyat 2 : 2 Ramtha SC h2h

  KOREA REP.: K-Leaguestanding 
07:00 FT Gwangju Sangmu 0 : 0 Sangju Sangmu h2h
07:00 FT Pohang Steelers 2 : 2 Incheon United h2h
09:00 FT Daegu FC 2 : 1 Gyeongnam FC h2h

April 10
  KOREA REP.: K-Leaguestanding 
07:00 Busan I Park - : - FC Seoul h2h
07:00 Chunnam Dragons - : - Seongnam Ilhwa h2h
07:00 Daejeon Citizen - : - Jeju United h2h
07:00 Jeonbuk Motors - : - Suwon Bluewings h2h
07:00 Ulsan Horang I - : - Gangwon FC h2h

April 09
  SINGAPORE: S.Leaguestanding 
10:00 Ssp Young Lions 0 : 0 Woodlands h2h

  UZBEKISTAN: PFLstanding 
12:00 FT Metallurg Bekobod 0 : 1 Dinamo Samarkand h2h
12:30 FT Buxoro 1 : 0 Olmaliq FK h2h
12:30 FT Navbahor Namangan 1 : 1 Andijon FK h2h
13:00 FT Bunyodkor 2 : 0 Shortan Guzor h2h
13:00 FT Mashal Muborak 0 : 0 Qizilqum h2h

  MOROCCO: GNEF 1standing 
16:00 FT MAT Tetouan 1 : 0 FUS Rabat h2h
18:00 FT WAF Fes 1 : 1 Chabab Rif Hoceima h2h
21:00 OCS Safi - : - OCK Khouribga h2h

  INDONESIA: Super League 
09:25 FT Sriwijaya FC Palembang 3 : 1 Persisam Putra Samarinda
13:00 FT Persib Bandung 3 : 0 Bontang PKT


Powered by GoalsFeed.com